Z povedené jarní kolekce bot Etnies si letos vybere fakt každý

alt

Letošní jarní kolekce je snad nejucelenější v posledních letech. Vybere si každý, kdo na boty Etnies narazí. Nejen skaters, ale i bikeři, holky, školáci, ... Objevily se novinky v modelech Marana, Scout, v několik nových variacích se prodává i Jameson a nechybí ani upgreadovaný legendární Lo-Cut. Světlo světa spatřilo i pár zbrusu nových variant modelu Fader LS, tentokrát mají maličko užší špičku a nevycpaný jazyk. Po boku boty nechybí znak Etnies.

Značka Etnies se už od 90. let zaměřuje hlavně na obuv pro skateboarding, ale v posledních letech přidává také oblečení pro skaters, bmx jezdce, surfaře a další milovníky různých deskových a street sportů. Takže od Etnies můžete mít nejen boty, ale i mikinu, tričko, bundu, čepici, kšiltovku nebo kalhoty. Značka je spojena s mnoha slavnými jmény (Sean Malto, Ronnie Creager, Ryan Sheckler a další), podporuje sportovce a oblečení vlastně vzniká ve spolupráci s nimi.

alt

Něco o firmě Etnies

I když firma momentálně sídlí v USA, kořeny má ve Francii. V roce 1989 se do jejího čela postavil tehdy jeden z nej freestyle skaterů světa Pierre-André Sénizergues a dal vzniknout první společnosti specializující se čistě na skateboardovou obuv, kterou by vlastnil profi jezdec.

alt

Na začátku 90. let však skateboarding prožíval hlubokou krizi a zdálo se téměř nemožné uživit se takovým projektem. Pierre se ale nenechal odradit, naslouchal potřebám skaterů, spolupracoval s nimi, vyvíjel boty přímo pro ně. Díky tomu se udržel, ba co víc, začalo se mu dařit. Dodnes si boty Etnies zachovávají základ původního designu, k výrobě se ale používají modernější materiály a technologie.

alt Foto: 4 x Facebook

Etnies se dnes věnuje také charitě, hodně podporuje skate scénu, firma postavila jeden z největších skateparků v USA – Lake Forest v Kalifornii. Sám Pierre v rámci charity rozdával boty bezdomovcům. Firma se snaží myslet i na životní prostředí, sídlo Sole Tech v Lake Forest má střechu pokrytou slunečními panely. Podrážky bot se vyrábějí z pěny STI Evolution foam, která na rozdíl od gumy skoro nezanechává odpad. Za každou prodanou botu se vysadí v pralese jeden strom. Takže koupí boty podpoříte i životní prostředí! Neváhejte!