Za několik dnů startuje filmový festival Expediční kamera

alt

Už šestý ročník filmového festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA brzy navštíví česká i slovenská města. Startuje v kině Aero v Praze 19. února a odsud se rozšíří po celém Česku a Slovensku. Do celovečerního promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového a o extrémních zážitcích i sportech se může připojit kdokoli a si sám z nabídky filmů z celého světa může sestavit celovečerní pásmo.

Součástí premiérového promítání v Aeru bude i přednáška „PŘEŽIJÍ?? Cesty za přírodními národy třech kontinentů“ v podání Davida Švejnohy.

O oblíbenosti festivalu svědčí, že se loni zapojilo 215 měst a promítalo se celkem na 223 místech, uskutečnilo se i 16 promítání pro školy.

Jako každý rok se udělovaly i ceny. Diváci jako nejlepší snímek ocenili film „Pygmejové – děti džungle“, ve kterém se fotograf Ivan Bulík vydává na výpravu do nitra džungle, aby se sblížil s nejmenšími lidmi planety. V kategorii nejlepší adrenalinový zážitek vyhrál snímek „Honnold 3.0“ zachycující další sólolezecké kousky jednoho z nejlepších lezců dnešní generace Alexe Honnolda.

Letos se můžeme těšit například na film Jana Šimánka o tom, jak se tým nejlepších českých a světových slacklinerů vydává na Island, kde touží napnout vůbec první highline na ostrově.

Za zmínku stojí i film „A Fine Line“ o Kilianu Jornetovi, který propojuje utra running a skialpinismus a neuvěřitelným způsobem zdolává nejvyšší vrcholky Alp.

A Fine Line trailer from sebastien montaz-rosset on Vimeo.

Třetím lákadlem by mohl být film o cestě Christopha von Toggenburga, který na svém kole absolvoval 3 200 kilometrů přes Himálaj po nejvyšších stezkách světa s celkovým převýšením 50 000 metrů. Když zrovna nešlapal do pedálů, pomáhal malomocným a mentálně strádajícím ženám v Indii a vytvořil si v této nádherné krajině i mnoho přátel. Pomohl stovkám potřebných a ovlivnil miliony po celém světě.

Seznam termínů a promítacích míst najdete zde.