Žabky jako symbol léta aneb o nejstarší obuvi světa

alt

Pro mnoho z nás žabky symbolizují letní pohodu, pláž, moře, relax a zábavu. Zajímavé je, že nejsou žádným módním výstřelkem posledních let. Žabky se na světě běžně nosí už tisíce let, nejstarší žabky dokonce objevili archeologové na malbách v Egyptě starých 6 tisíc let. Nicméně designově a materiálově jsme dnes trochu někde jinde.

Žabky nejspíš nosili faraonové, Římané, Ježíšovi vrstevníci, Japonci, Číňané a kdo ví, kdo ještě. Původně se vyráběly ze dřeva, papyru, tkaniny či provázků, vlastně až v polovině minulého století se masově prosadily plastové materiály a žabky se staly hitem mezi surfaři a milovníky života na pláži.

alt

Vtipné je, že poprvé gumu využili japonští vojáci za druhé světové války. Podrážky žabek si vyřezávali ze starých pneumatik, jak to můžeme občas dodnes vidět v chudých afrických oblastech.

My si můžeme vybírat z obrovské nabídky všech možných značek. Slavné jsou samozřejmě žabky od Quiksilver, australské královny surfové módy. Barevné a nápadité vzory vonící mořem a pláží jsou typické pro tuhle značku. Podobně jako její mladší sestru Roxy, která nabízí úžasně barevné a něžné dívčí kousky. Zajímavě řešené a designově opravdu originální jsou i žabky od Animal a nemůžeme opomenout ani nádherné romantické dívčí žabky Mel. Hodně pohodlné a nadčasové jsou kožené žabky od Vans nebo Roxy.

Takže neváhejte a využijte skvělé slevy na Blackcomb.cz, kde můžete vybírat z mnoha stovek modelů všech barev a designů.