Začněte trénovat triky na zimu! Pomůže vám panáček CHUCKBUDDIES

alt

I snowboard už má svého zmenšeného brášku. Je jím CHUCKBUDDIES, figurka na snowboardu, která dokáže skočit i ty nejnáročnější triky. Je s ní zábava a dá se složit během vteřiny do kapsy. Mimochodem, ani designově není k zahození.

Chuckbuddies je vlastně takový panáček na snowboardu, kterému stačí připravit rampu, nájezd, skok a může jet. Vymyslel ho slavný britský profi snowboarďák Joel Erith, který chtěl prostě nějakou hračku, co by kopírovala pohyby jezdce na snb. Po mnoha neúspěšných pokusech konečně vyrobil figurku z měkké gumy, která se dá rychle rozložit a složit, vejde se do kapsy a designově taky vypadá moc dobře. Prodává se v mnoha výrazných barevných provedeních.

Funguje na jednoduchém principu. Její majitel si nejdřív připraví nějakou rampu nebo nájezd a pak pracuje s postojem figurky. Dá se ohýbat a trik, který skočí, spočívá právě v tom, jak je panáček na snb vyvážený, kde má těžiště. Pak už stačí jen „Chucka“ rozjet a zkoušet, jaký trik se mu povede.

Tahle hračka se dá využít i jako takový trénink před zimou nebo i v zimě na sněhu. Pomůže riderům představit si, jak by měl vypadat pohyb a postoj při nacvičování nových triků. Figurka totiž postoj jezdce dokonale kopíruje. Další vychytávka je, že panáka tvoří měkká pružná guma, která časem povoluje a umožňuje širší škálu pohybů. Zjednodušeně řečeno: Čím víc „Chuck“ trénuje, tím víc toho zmákne, jako v reálném životě.

Mnozí majitelé si na něm dokážou opravdu „ujíždět“. Staví luxusní jumpy ze sololitu, plexiskla, kartonů nebo lina. Dá se ale vyrazit i do skateparku a v zimě stačí trochu sněhu, lopatka a můžete postavit parádní skoky kdekoli a kdykoli.

Ale nemá cenu nic dál vysvětlovat, podívejte se na video: