Zakončete starý rok originálně aneb osm tipů na oslavu Silvestra a Nového roku

alt

Vybrali jsme osm nejzajímavějších akcí spojených s oslavou nového roku. Připojte se nebo se nechte inspirovat při přípravách vaší originální oslavy...

Tradiční sjezd černé sjezdovky s pochodněmi

V Železné Rudě na Šumavě tradičně o silvestrovské noci sjíždějí členové horské služby a šumavští lyžaři nejprudší špičáckou sjezdovku Šance s pochodněmi v rukách. Sjezdovka patří k vůbec nejprudším u nás.

Hodinové lyžování za svitu svíček

Kdo bude o Silvestru v regionu Králického Sněžníku, neměl by si nechat ujít noční hodinové lyžování za svitu svíček a doprovodu horské služby ve Skiparku
Červená Voda.

Obří slalom v maskách

O kus dál v Orlických horách se zase chystá originální závod. Lyžařský pohár „Salomon Family Cup“ se ve skiareálu Dolní Morava pojede o Silvestru v maskách. Do druhého ročníku amatérského klání se mohou zapojit celé rodiny.

alt

Novoroční výstup na stromovou stezku

Zajímavá akce čeká ty, kdo budou slavit Silvestr poblíž Lipna. Druhý den, 1. ledna, se mohou přidat k výstupu na lipenskou Stezku korunami stromů.

Přírodou kolem řeky Dyje

Úžasné silvestrovské odpoledne čeká na milovníky přírody na Znojemsku. Komentovaná vycházka Národním parkem Podyjí a jeho krásami letos například umožní projít se na vyhlídku směrem na Hardegg.

Vlakem do nejvýše položené železniční stanice

Obdivovatelé železnice mohou o Silvestru vyrazit speciálním vlakem do do nejvýše položené železniční stanice v ČR - Kubovy Huti (995 metrů nad mořem). Už po patnácté, tentokráte na téma „komiksový vlak“ plný hrdinů ze Čtyřlístku, postav z Rychlých šípů nebo Supermana. Akci zakončí silvestrovský výstup na Boubín.

Silvestr na řepařské drážce

A na železnici zůstaneme. Středočeši mohou vyrazit na silvestrovskou projížďku po historické úzkorozchodné řepařské drážce u Kolína.

Tradiční výstup na Sněžku

Milovníci turistiky a vysokých hor se mohou sejít s dalšími poutníky o silvestrovské noci na vrcholku naší nejvyšší hory – Sněžky.