Zbrusu nový ostrovský skatepark láká skejťáky a každého, kdo má nějaká kolečka

Koncem června se konečně otevřel v Ostrově na Karlovarsku nový venkovní skatepark, ve kterém se vyřádí nejen skejťáci, ale i bmx rideři, inline bruslaři nebo freestyle koloběžky. Zatím jede ve zkušebním provozu, láká ale jezdce z celého okolí.

„Skatepark jsme otevřeli před prázdninami a zatím funguje ve zkušebním provozu. Čeká nás ještě měření u protihlukové stěny,“ řekl idnes.cz vedoucí investic ostrovské radnice Jiří Šustr. Stavba přišla na 3,6 milionu korun a 85 procent uhradila Evropská unie.

V Hroznětínské ulici na ploše asi kilometr čtvereční tvořené jemnozrnným asfaltobetonem stojí celkem 11 překážek. Díky protihlukové stěně, jejíž fungování se zatím testuje, by neměl vadit žádným rejpalům v okolí. „Zkušební provoz areálu skateparku bude trvat do 30. září. Na základě výsledků měření bude vydán kolaudační souhlas, případně budou navržena a realizována doplňující protihluková opatření,“ dodává David Papánek z odboru investic.

Skatepark je otevřen od až do října denně od 10 do 21 hodin, přičemž každý jezdec a skejťák odpovídá sám za sebe a jezdí na vlastní nebezpečí. Na pořádek v areálu dohlíží ostrovská radnice.