Zdravé a designově povedené trekové láhve Nalgene

Americká značka Nalgene se proslavila především skvělými a zdravými trekovými láhvemi na vodu. Méně se ví o tom, že původně se jednalo o laboratorní vybavení, které objevili fandové outdoorových sportů a skauti.

V sedmdesátých letech zjistil šéf společnosti March Hyman, že jeho syn si „firemní“ laboratorní flašky bere na cesty do divočiny, a tak se rozhodl prosadit ve firmě výrobu opravdových trekových láhví.

Současná kolekce On the Fly má vychytané tvary, láhev by měla „sednout“ do ruky a pohodlně ji palcem jedné ruky otevřete. Vejde se do držáku na kolo, snadno a spolehlivě se dá upevnit za očko k batohu a nevypadne ani na divoké vodě, ani na skalách.

Tento menší Grip'n Gulp je navržen tak, aby padl do dětských rukou a dobře se připevňuje i ke kočárku.

Řada On the Go je navržena na pěší či cyklo výlety do přírody a vypadá podobně. Liší se trošku jiným uzávěrem, který zabraňuje náhodnému vylití vody, a to i když zapomenete utáhnout víčko. Vydrží teploty nápoje od vroucích 100°C až po mrazivých –40°C. Dá se umývat jak pod tekoucí vodou, tak i v myčce na nádobí.

Na rozdíl od běžných „petek“ láhve Nalgene neobsahují žádné zdravotně rizikové látky jako BPA, které jsou u kojeneckých lahví v EU zcela zakázané.