Žluté Trabanty trhaly rekordy na Startovači.cz. Za několik dnů cestovatelé vybrali od lidí přes 2 miliony na cestu do Tichomoří

alt

Zní to skoro neuvěřitelně, ale partě kolem Daniela Přibáně, která má na kontu několik mimoevropských výprav ve žlutých Trabantech, se povedlo vybrat od obyčejných lidí na další akci doslova za pár dnů více než 2 miliony korun. A to kampaň ještě zdaleka nekončí.

Daniel Přibáň se s dalšími několika lidmi mohl díky sponzorům vypravit ve žlutých Trabantech už do Jižní Ameriky a do Afriky. Na cestách natočil skvělé dokumenty, které si našly mnoho příznivců a obdivovatelů, inspirovaly spoustu cestovatelů. Na výpravu do Tichomoří a Austrálie se mu ale nepovedlo sehnat dost sponzorů. Vsadil tedy na to, že lidi si žluté Trabanty oblíbili, a zkusil sehnat peníze pomocí crowdfundingové kampaně. A povedlo se. Chybělo mu půl milionu a během několika dnů měl více než dva. A částka může dál narůstat. Lidé mohou na Startovači.cz ještě 12 dnů přihazovat.

alt

Neuvěřitelně různorodou partičku Čechů, Slováků a Poláků doprovázejí mimo jiné dva vozíčkáři. „Největší pankáč jihoamerické výpravy Polák Radek Jona, který dokáže opravit cokoli, ale také ztratit dvakrát pas. Nesmrtelný slovenský motocyklista a optimista Marek Slobodník, který jede i s vykloubeným ramenem, ale přitom vypadá spíš jak mončičák než Clint Eastwood. Vojta Duchoslav, fotograf, který běhá po Himalájích v kraťasech, a kterému stejně jako Markovi zřejmě zapomněli v dětství říct, že by se měl něčeho bát. Marcin Obalek, Polák, který se rozhodl objet svět starým traktorem, ale skončil v Jižní Americe, Dominika Gawliczková, vycházející hvězda českého cestování, metr a půl vysoká křehká dívka, která z motorky sotva dosáhne na zem a přesto na ní sama dojela až k hranicím Číny. A nakonec dva česko-slovenští vozíčkáři Kuba Koucký a Kika Madajová. To všechno se snaží mít pod kontrolou kameraman Zdeněk Krátký, jenž dal minulému filmu oceňovanou vizuální podobu spolu s náčelníkem Danem Přibáněm, který dal celý tenhle cirkus na kolečkách dohromady,“ představuje se sestava na Startovači.cz. Pojedou dvěma Trabanty, tradičním polským Fiatem Maluchem, na Jawě 250 a Dominika bude řídit ČZ 175.

Začnou v Austrálii, kterou projedou napříč místy, kvůli nimž je známá jako nejnebezpečnější kontinent světa. Poté se přeplaví na Východní Timor, a pak dál do Indonésie. Projedou Malajsii a budou pokračovat na sever do Thajska, pak do Kambodži a Vietnamu, který podle Dana Přibáně ale zahraniční vozidla zrovna s otevřenou náručí nevítá. Takže se uvidí. Pokud to vyjde, projedou Vietnam až k severní hranici s Čínou, podél ní budou pokračovat do Laosu a zpět do Bangkoku.
Jejich příznivci mohou výpravu sledovat na sociálních sítích a těšit se na další povedený film!

Trabantem napříč Afrikou

Trailer k filmu Trabantem až na konec světa